PROJEKT SALI MUZYCZNEJ

Kamet S.A. jest wyjątkowy nie tylko przez wysokiej jakości produkty które są produkowane w halach fabrycznych, ale przez oryginalne pasje ludzi tworzących firmę. 

Rezultatem tej pasji jest utworzenie Fundacji Delivie wraz z realizacją projektu Delivie Scena. 

Delivie Scena (link) to miejsce spotkań artystów polskich i zagranicznych pod dachem hali fabrycznej. Z kameralnej, profesjonalnej sceny przystosowanej do wykonywania utworów muzycznych rozbrzmiewa muzyka, ale nie tylko…

W realizację projektu odpowiedzialne było Studio Projektowe Husarska prowadzone przez Jadwigę Husarską-Sobina, wielokrotnie nagradzaną projektantkę wzornictwa przemysłowego. W skład zespołu projektowego wchodzili projektanci Katarzyna Gierat, Klaudia Kasprzak oraz Andrzej Sobina odpowiedzialny za techniczne aspekty wyposażenia sali. W kolejnym etapie inwestycji obejmującym lobby do projektu dołączyła architektka Kinga Pawlik. 

Na salę muzyczną przeznaczono miejsce pełniące wcześniej funkcję socjalną.
Istotnym mankamentem tego miejsca była słaba akustyka wynikająca z pierwotnego przeznaczenia pomieszczenia. 

Płytki ceramiczne i proste, kartonowo gipsowe ściany powodowały odbijanie się dźwięków a obecność hali produkcyjnej w najbliższym sąsiedztwie wymagała wytłumienia pomieszczenia. 

Tak narodziła się koncepcja konstrukcji fali symbolizującej falę akustyczną, która z jednej strony rozprasza dźwięk z drugiej stanowi wyjątkowy element architektoniczny nadający charakter wnętrzu. 

Całość pomieszczenia została wyłożona wykładziną specjalnego przeznaczenia wykonaną na zamówienie w fabryce w Belgii. Realizacja indywidualnego zlecenia pozwoliła na stworzenie autorskiego wzoru fali akustycznej i logo Delivie bezpośrednio na powierzchni wykładziny. 

Dla poprawy akustyki zastosowano kurtyny dźwiękochłonne stosowane w teatrach i salach muzycznych. Odcięły one dostęp do światła zewnętrznego jednocześnie pozwalając na szybkie przearanżowanie sali i wpuszczenie światła zależnie od bieżących potrzeb. 

Głównym przeznaczeniem sali była organizacja wydarzeń muzycznych i tym samym zapewnienie profesjonalnych warunków akustycznych i sprzętowych dla zawodowych muzyków. Częścią stałego wyposażenia technicznego było nagłośnienie sali oraz odpowiednie przyłącza XLR i zasilanie wbudowane bezpośrednio w scenę prowadzące tory kablowe wprost do realizatorki dźwięku. Do tego profesjonalne oświetlenie sali sterowane kontrolerem DMX oraz stała instalacja wideo pozwalająca na bezobsługową rejestrację koncertów. 

Sala poza swoim podstawowym przeznaczeniem została pomyślana jako sala szkoleniowa sprzyjająca kreatywnej pracy. Modułowa budowa stolików i foteli pozwala na ich błyskawiczne przearanżowanie i poprzez zmianę układu na wykonanie nowej funkcji a scena jest idealnym miejscem na prezentacje wykładowe. Jednocześnie sala wyposażona jest w chowany ekran projekcyjny pozwalający na wyświetlanie treści i filmów. 

Stałym elementem wyposażenia sali są zaprojektowane przez Studio Projektowe Husarska
i w całości wykonane w Kamet S.A. lampy. Stanowią one ważny element wnętrza i budują niepowtarzalny klimat. Inspiracją do ich powstania był żywy ogień symbolizujący emocje które pojawiają się w trakcie wydarzeń na Delivie Scena. 

W drugim etapie inwestycji powstało lobby w którym spotkania muzyczne nabierają mniej oficjalnego charakteru. Analizując potrzeby uczestników wydarzeń stworzona została lada barowa która pozwala serwować gościom napoje i posiłki i sprzyja kulturowym rozmowom. 

Lada w swoim charakterze nawiązuje do fali akustycznej znajdującej się wewnątrz fali. 

Nowoczesne przeszklenia oddzielające lobby od klatki schodowej nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. 

W osobnej sali znajduje się przestrzeń z miejscami do siedzenia i stolikami barowymi. 

Układ przestrzeni sprzyja luźnym rozmowom podczas przerw w koncertach. 

Elementem najbardziej przykuwającym wzrok jest Drzewo Słowa. Jest to kolejny element spójny z elementami architektonicznymi sali muzycznej. Drzewo jako symbol twórczości a słowo odnosi się do poezji. Jest to spójne z wizerunkiem miejsca które w dużej mierze związane jest z muzyką poetycką. Słowa znajdujące się na drzewie zostały laserowo wycięte w aluminium i są ważnym elementem dekoracji przypominającym o tym, że znajdujemy się na terenie wyjątkowej fabryki. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w Polityce prywatności. Zmiany ustawień dotyczących plików cookies można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Rozumiem